GALANTÉRIA mimib - RUČNE, S LÁSKOU, KREATÍVNE!

Návod na živôtik na detské šaty

Návod na živôtik na detské šaty

Malé parádnice sa vždy potešia novému kúsku, v ktorom sa môžu vybrať na prechádzku alebo si ho len tak obliecť na doma a zahrať sa na princezné. Podľa nasledovného návodu môžete uháčkovať živôtik na šaty. 


Veľkosť 86 , t.j. na 2 roky. Pridaním počtu očiek a riadkov si ho viete upraviť aj na väčšie dievčatko.Čo budete potrebovať

priadza Yarnart Etamín, približne 3 klbká, budete ju dávať dvojmo

háčik č. 3

ihla

nožnice

bavlnená látka ladiaca s priadzou, rozmery cca 35 x 140 cm

1 gombík


Postup

Háčikom č. 3 urobte 67 retiazkových očiek.

Do 2. očka od háčika urobte krátky stĺpik a pokračujte krátkymi stĺpikmi až do konca retiazky. Malo by vám vyjsť 66 krátkych stĺpikov.

Prácu nespájajte, spojíte ju až po pár riadkoch, aby ste vytvorili otvor na prevlečenie cez hlavu.Uháčkujte 2 retiazkové oká, to bude náhrada za dlhý stĺpik + 10 DS —to bude polovica zadného dielu, medzi jednotlivými dielmi robte 1 retiazkové oko.

Takže 1 retiazkové oko a 11 dlhých stĺpikov — prvý rukáv

1 retiazkové oko + 22 dlhých stĺpikov — predný diel

1 retiazkové oko +11 dlhých stĺpikov — druhý rukáv

1 retiazkové oko + 11 DS — druhá polovica zadného dieluĎalšie riadky háčkujte tak, že na začiatku riadku urobíte 2 retiazkové očka a pokračujte háčkovaním dlhých stĺpikov do každého očka.

Pod retiazkové očko medzi jednotlivými dielmi uháčkujte vždy 1 dlhý stĺpik, 1 retiazkové očko a 1 dlhý stĺpik — tým sa vám bude živôtik pekne rozširovať.Po uháčkovaní cca 10 riadkov spojte pleteninu do kruhu, pretože otvor na prevlečenie cez hlavičku bude už dostatočne veľký a pokračujte háčkovaním rovnako ako doteraz, ale v kruhových radách.

Takto uháčkujte ešte asi 5 riadkov.


Následne budete háčkovať len predný a zadný diel, rukávy vynechajte a už budete háčkovať rovno bez pridávania.V tejto časti môžete pleteninu ozvláštniť jednoduchým vzorom a to napr. tak, že v každom druhom riadku uháčkujte miesto každého tretieho dlhého stĺpika 1 retiazkové očko a tým vám vzniknú okienka.

Ale môžete pokračovať aj bez vzoru.

Háčkujte približne 10 riadkov, veľkosť si prispôsobte podľa svojho dievčatka.


Na hotový živôtik prišite nariasenú sukničku z bavlnenej látky.Hore na zadnom otvore prišite gombík.Pozaťahujte všetky trčiace priadze.

A vaša parádnica sa môže tešiť z nového kúska vo svojom šatníku.
  Návody

Háčik na háčkovanie č. 3

Háčik na háčkovanie č. 3

Háčik je vhodný na háčkovanie vlny. Je vyrobený zo zliatiny hliníka a..

1.03€
YarnArt Etamin 425

YarnArt Etamin 425

YarnArt ETAMIN je velmi tenká jemná akrylová priadza. Je chladivá a vz..

0.80€