GALANTÉRIA mimib - RUČNE, S LÁSKOU, KREATÍVNE!

Ako háčkovať bublinkový popcorn vzor

Ako háčkovať bublinkový popcorn vzor

Obľúbili ste si háčkovanie a rozhodli sa pustiť i do komplikovanejších návodov? Jedným z najčastejších vzorov, s ktorými sa v nich stretnete, bude bublinkový popcorn vzor. V dnešnom návode vám preto priblížime, ako ho uháčkovať.


Čo je to popcorn vzor?

Popcorn, alebo bublinkové očko, patrí do skupiny plastických háčkovaných vzorov, ktoré sa častokrát vyskytujú v návodoch na rôzne výrobky. Veľkej obľube sa teší najmä vďaka množstvu možností, kde, a ako, ho môžete použiť. Okrem toho vám na jeho uháčkovanie budú stačiť len základné znalosti háčkovania dlhého stĺpika a pevného očka.

Ako háčkovať popcorn vzor

1. krok: Tak, ako pri všetkých háčkovaných očkách, si najprv pripravte základ, do ktorého budete popcorn stĺpiky háčkovať. Ako základ zvyčajne slúži klasická retiazka, prípadne retiazková medzera alebo iný priestor v háčkovanom vzore. Všetky informácie o základe, do ktorého budete háčkovať nájdete vo vašom návode.

2. krok: Začnite nahodením priadze na háčik.


Vložte háčik do miesta, do ktorého chcete stĺpik uháčkovať, nahoďte priadzu, pretiahnite späť cez očko, do ktorého ste háčik vložili, znova nahoďte priadzu, pretiahnite prvými dvomi očkami na háčiku, nahoďte priadzu a pretiahnite dvomi očkami, ktoré vám ostali na háčiku. Týmto postupom ste vytvorili prvý dlhý stĺpik.Do toho istého očka, kam ste háčkovali prvý DS, uháčkujte ešte 3 až 4 ďalšie.Popcorn očko sa väčšinou skladá zo 4 až 5 DS. Pre užšie očko zvoľte variant zo 4 DS a pre objemnejšie, variant z 5 DS. 

3. krok: Teraz prichádza tá najzaujímavejšia časť, kedy z vašich dlhých stĺpikov vytvoríte plastický popcorn. Háčik vytiahnite z posledného DS, ktorý ste uháčkovali a vložte ho spredu do 1. z piatich resp. štyroch DS, ktoré ste uháčkovali.Ďalej vložte háčik zozadu aj do posledného DS z ktorého ste ho pred chvíľou vytiahli


a pretiahnite ho naspäť cez 1. DS, ako keby ste robili pevné očko. Vznikne vám váš prvý popcorn, ktorého vypuklá strana bude na prednej strane, tj. otočená smerom k vám. 

Popcorn očko však môžete jednoducho urobiť aj obojstranným vzorom. Stačí, ak v 3. kroku háčik vložíte do 1.DS zozadu. Dosiahnete tak, že vypuklá strana očka bude smerovať opačným smerom, tj. smerom od vás.4. krok: Na dokončenie očka už len uháčkujte jedno pevné očko (PO), ktoré váš popcorn upevní na mieste.Ako využiť popcorn vzor

Popcorn vzor sa vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu často využíva pri háčkovaní množstva rôznych výrobkov. Môžete z neho háčkovať celé riadky a vytvoriť tak pevný plastický vzor, vhodný napríklad na výrobu obalu na knihu alebo tablet. Pri háčkovaní šatiek alebo šálov ním dokážete celý vzor ozvláštniť a spestriť novou textúrou. No azda najkreatívnejším riešením je vytváranie jednoduchých obrázkov pomocou tohto vzoru, napríklad na dečkách alebo oblečení.

Vytvorenie plastického srdiečka pomocou popcorn očiek: 
  Návody

Alize My Baby 106

Alize My Baby 106

Je antialergická detská priadza vhodná aj pre najmenšie bábätká a ľudí..

0.99€
Alize My Baby 36

Alize My Baby 36

Je antialergická detská priadza vhodná aj pre najmenšie bábätká a ľudí..

0.99€
Alize My Baby 57

Alize My Baby 57

Je antialergická detská priadza vhodná aj pre najmenšie bábätká a ľudí..

0.99€
Háčik na háčkovanie č. 3

Háčik na háčkovanie č. 3

Háčik je vhodný na háčkovanie vlny. Je vyrobený zo zliatiny hliníka a..

1.03€